Kreatívne IT

Calliope mini

Calliope mini je miniatúrny počítač, ktorý spája zábavu s programovaním. Deti, žiaci a študenti v Calliope získajú nového kamaráta, z ktorého si vedia spraviť vlastného robota, hudobný nástroj, kalkulačku, meteorologickú stanicu, disko-guľu alebo hocičo iné, a popritom sa naučia programovať. Dotretice sa naučia aj jazyk, keďže väčšina rozhraní a návodov je v nemčine alebo angličtine. Na našej stránke sa dozviete ako začať programovať s Calliope, detailné informácie o tomto mini počítači, aké nástroje viete pri programovaní využiť, kam sa obrátiť v prípade otázok. Taktiež získate prístup k už vytvoreným projektom a experimentom, ktoré viete ihneď použiť. Výsledkami svojej hry s Calliope sa viete pochváliť a zdieľať ich s celosvetovou Calliope komunitou.


Fotografie a videá z neba

Lietanie s dronom je naše hobby, ktoré radi premeníme na pridanú hodnotu pre akúkoľvek spoločnosť alebo jednotlivca, ktorí potrebujú niečo zdokumentovať zhora.

Realitná kancelária, developer alebo jednotlivec, ktorí chcú zdokumentovať ponúkanú nehnuteľnosť tak, aby bola pre záujemcov lepšie rozpoznateľná a zapamätateľná. Letecké zábery taktiež ocenia aj firmy v rôznych produktových videách, online marketingových kampaniach a podobne.


Smart Place

Existuje veľké množstvo Smart Home ekosystémov, ale jednu vec majú spoločnú – veľa zariadení. Tie sú určené na monitoring, kontrolu a riadenie najrôznejších prvkov. Už dávno pritom nejde len o jednoduché Smart Home riešenia pre použitie v domácnosti. Aj firma môže mať svoj vlastný Smart Office s automatizáciou rôznych činností, monitoringu ovzdušia, obsadenosti miest a podobne. Smart Garden zase zabezpečí automatizáciu kosenia alebo zavlažovania. Každé miesto môže byť smart, preto hovoríme o riešení Smart Place, ktoré vie integrovať rôzne ekosystémy a bezpečne ich prepojí.